Dofinansowanie z Programu Mój Prąd - Res Energy Olsztyn

Dofinansowanie z Programu Mój Prąd

25 marca 2020

Dofinansowanie z Programu Mój Prąd

Firma Res Energy świadczy usługi doradztwa z zakresu dofinansowania z Programu “Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych w Polsce. Projekt znacząco przyczynia się do realizacji międzynarodowych zobowiązań Polski w obszarze rozwoju energetyki odnawialnej. Wdrożenie programu będzie czynnikiem powodującym powstawanie dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej.

Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związaną z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Biorąc udział w Programie, możesz uzyskać dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2 kW do 10 kW w formie bezzwrotnej do 50% kosztów inwestycji, maksymalnie nie więcej niż 5000 zł na instalację. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT. Możesz również odliczyć od podatku koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem (ulga termomodernizacyjna).

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online