Ochroń się przed niekorzystnymi zmianami Net Billing, co to oznacza? - Res Energy Olsztyn

Ochroń się przed niekorzystnymi zmianami Net Billing, co to oznacza?

15 grudnia 2021

Ochroń się przed niekorzystnymi zmianami Net Billing, co to oznacza?

Sejm w dniu 29.10.2021 znowelizował ustawę o OZE, wprowadzając dla prosumentów nowy system rozliczeń – net billing. Zgodnie z nim, prosumenci będą sprzedawać nadwyżki energii wprowadzone do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną z sieci będą płacić jak inni odbiorcy.

Ustawa o net billingu jest mniej korzystna niż ustawa która dotychczas regulowała sposób rozliczenia właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dlatego właśnie teraz warto się pośpieszyć i założyć jeszcze przed wejściem zmian instalację na swoim domu. Specjaliści z firmy Res Energy pomogą dobrać i wybudować odpowiednią moc instalacji. W celu uzyskania oferty prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza kontaktowego.

Zgodnie z nową regulacją, net billing będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r., a wszyscy którzy staną się prosumentami do dnia wejścia ustawy, będą rozliczani na aktualnie obowiązujących zasadach przez najbliższe 15 lat.

Rozliczanie w systemie net billingu ma się odbywać w okresie 12 miesięcy. Użytkownik instalacji będzie posiadał depozyt na którym będą ewidencjonowane środki z tytułu nadwyżki energii wprowadzonej do sieci, to właśnie z niego będzie mógł płacić za zakupioną energię. Wartość energii ma być liczona na razie według średniej ceny miesięcznej. Ustawodawca doprecyzował iż prosument od energii wprowadzonej do sieci nie będzie płacił Vat oraz podatku dochodowego.

Dziś ważne jest aby do 31.03.2022 r. złożyć wniosek do operatora energetycznego o przyłączenie mikroinstalacji do sieci by zachować możliwość rozliczeń w net meteringu na okres następnych 15 lat.

Poproś o bezpłatną wycenę, nasi doradcy się z Tobą skontaktują.

Res Energy to firma wielokrotnie wyróżniania min. przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Diamenty Miesięcznika Forbes w 2021 r, uzyskując prestiżowe wyróżnienia. Świadczy to o stabilności firmy oraz jakości świadczonych usług.

Res Energy dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii, nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie oraz profesjonalną obsługę.

Nasze produkty to:

 • Instalacje fotowoltaiczne
 • Pompy ciepła
 • Turbiny wiatrowe
 • Stacje ładowania pojazdów
 • Magazyny Energii

Dostarczamy rozwiązania zarówno dla domu jak i przemysłu.

 

Wyślij wiadomość

  Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obsługi zgłoszenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
  Oświadczam, iż zapoznałem się z treścią RODO.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji oraz informacji handlowych od firmy RES ENERGY BURZA GOŁASZEWSKI WARDASZKO SPÓŁKA JAWNA ul. Metalowa 3, 10-603 Olsztyn oraz Res Energy BGW Sp.zo.o Sp.k ul. Metalowa 3, 10-603 Olsztyn, na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204), oraz telefonicznie.

   


   

   

  KALKULATOR

  Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

  kalkulator online