Podwyżki cen prądu - czy czekają nas duże zmiany w 2022?

Ładowarka do samochodów elektrycznych w Twoim domu

03 października 2022

Ładowarka do samochodów elektrycznych w Twoim domu
Jazda autem elektrycznym to czysta przyjemność już od pierwszej chwili. Pojazd elektryczny jest prawie bezgłośny, jeździ płynnie i jest bardzo dynamiczny dzięki natychmiastowemu maksymalnemu momentowi obrotowemu. Jednak mimo tego, wielu kierowców dalej obawia się zakupu sprzętu elektrycznego ze względu na konieczność ładowania. Kierowcy sceptycznie podchodzą do kosztów ładowania tego samochodu, zniechęca ich też wysoka cena zakupu pojazdu. Sytuacja nie jest jednak tak wątpliwa, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ponieważ wysoka cena jaką musimy zapłacić na samym początku, inwestując w elektryczny pojazd, może nam się szybko zwrócić.

Elektryczna ładowarka samochodowa

Elektryczna ładowarka samochodowa to bardzo poręczne urządzenie, o którym zapewne słyszało większość z Was. Jest obowiązkowa dla każdego, kto często korzysta ze swojego elektrycznego pojazdu. Dzięki temu gadżetowi ładowanie samochodów elektrycznych zajmuje znacznie mniej czasu. Samochody te można również ładować ze standardowego gniazdka. Jednak jak się na pewno domyślacie, nie jest to jednak najszybszy sposób. Jeśli więc nie chcesz tracić od 5 do nawet 8 godzin na ładowanie swojego samochodu, z pewnością przyda Ci się ładowarka do samochodu elektrycznego.

Jak to działa i czy takie rozwiązanie się opłaca? Czy można naładować samochód nawet w kilka minut?

Jak długo trwa ładowanie samochodu?

To, ile potrwa ładowanie samochodu elektrycznego zależy od wielu czynników. Pierwszym jest napięcie prądu w gniazdku, a innym pojemność określonego modelu baterii. Wiadome jest, że im bardziej pojemna jest bateria, tym więcej czasu zajmie ładowanie Twojego samochodu. Mówi się, że pojazdy, które posiadają słaby zasięg, da się naładować nawet w dwie godziny, korzystając przy tym z gniazdka, jednak tak naprawdę jest to czas trwający od 5 do nawet 8 godzin. Na szczęście proces ten można znacznie przyspieszyć. Wystarczy zakupić ładowarkę do samochodu elektrycznego i bez żadnego problemu naładować auto w ciągu zaledwie godziny.

Eko samochód elektryczny

Koszty eksploatacji samochodów elektrycznych są stosunkowo niskie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę koszty – ładowanie baterii w domu jest najlepsze dla naszego portfela. Decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważyć skorzystanie z taryfy, w której opłata za prąd pobierany w nocy jest niższa. Przy założeniu, że średni koszt aut elektrycznych to ok. 17 kWh/100 km, w porównaniu do silniki spalinowe otrzymujemy nieopłacalną cenę.

Coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne. Wynika to w dużej mierze z coraz bardziej ekologicznego podejścia Nas wszystkich. Sytuacja środowiskowa zajmuje coraz większe miejsce w globalnych dyskusjach. To, jaki będzie nasz świat za kilka lub dziesięć lat, w dużej mierze zależy od nas. Jeśli co drugi z nas przesiądzie się z samochodu spalinowego na elektryczny, to zmiany w jakości powietrza z pewnością będą odczuwalne.

Zalety silników elektrycznych

Wśród zalet silnika elektrycznego można wyróżnić jego cichą pracę, brak uwalniania szkodliwych związków do atmosfery oraz koszty stałe, ponieważ ceny energii elektrycznej nie zmieniają się tak dynamicznie jak ceny paliw. Samochody elektryczne nie mają tak szkodliwego wpływu na środowisko jak samochody benzynowe. Entuzjaści pojazdów elektrycznych doceniają zwiększoną wydajność i prostą konstrukcję, co oznacza mniej awarii i łatwość użytkowania. Dobry samochód elektryczny jest też bardziej ekonomiczny. Dotyczy to głównie kierowców w mieście. Jadąc po ruchliwych ulicach samochody benzynowe zwykle zużywają dużo paliwa, więc korzystanie z auta elektrycznego może być tańsze – zwłaszcza jeśli posiadamy własną mini stację ładowania.

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online