NOWA TECHNOLOGIA W MODUŁACH JINKO 450W - Res Energy Olsztyn

NOWA TECHNOLOGIA W MODUŁACH JINKO 450W

21 stycznia 2022

NOWA TECHNOLOGIA W MODUŁACH JINKO 450W

NOWA TECHNOLOGIA W MODUŁACH JINKO 450W

W firmie Res Energy, stosujemy w głównej mierze wysokiej klasy panele fotowoltaiczne firmy Jinko Solar, jest to firma znajdująca się w wielkiej trójce producentów paneli fotowoltaicznych. Bardzo szybko pojawiła się na szczycie rynku produktów fotowoltaicznych. Jinko Solar rozpoczęło swoją karierę 2006 roku jako producent wafli krzemowych. Dekadę późnij znalazła się na szczycie światowej czołówki producentów modułów fotowoltaicznych, dwukrotnie nagrodzona tytułem największego producenta paneli PV na świecie (2018 i 2019 roku). W 2020 roku firma Jinko Solar sprzedała panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 18,771 GW co dało firmie drugie miejsce na światowym rynku producentów.

Na chwile obecną firma skoncentrowała się na produkcji wafli krzemowych, ogniw słonecznych oraz modułów fotowoltaicznych. Jinko Solar to firma zdecydowanie jedna z największych producentów na świecie  która może się pochwalić, że od 2016 roku pojawia się na liście Bloomberg Tier 1.  Na liście umieszczane są jedynie firmy, które wykazują stabilną sytuacje na rynku finansowym, co potwierdzone musi być tak dużej firmy, co najmniej opinią 6 nie zależnych od siebie banków. Również moduły Jinko świetnie wypadają pod względem jakościowym produktów.  Produkty tej marki  systematycznie od 2014 roku znajdują się na liście laureatów, i otrzymują tytuł Top Performer w prestiżowych testach prowadzonych przez wiodące, oraz  niezależne laboratorium fotowoltaiczne PVEL.

Rankingi te pokazują Nam że firma Jinko jest firmą o mocnej i  bardzo stabilnej sytuacji na rynku produktów fotowoltaicznych, oraz bardzo wysokiej i starannej jakości wytwarzanych przez Jinko produktów. Bardzo dobrze wielkość firmy pokazuje, sam fakt że posiadają aż 9 fabryk produkcyjnych, i 35 filii które znajdują się miedzy innymi  w Niemczech, Szwajcarii czy Włoszech. Niestety w samej Polsce jeszcze nie powstała filia mimo dużej ilości produktów firmy na Polskim rynku. Firma Res Energy proponuje jeden z produktów firmy Jinko, jest nim moduł Tiger Pro 60HC 450 W.

Moduł wyprodukowany w technologii haif-cut, rozwiązanie technologiczne polegające na podziale ogniw na dwie równe części, nazywane również też nazwą ogniw połówkowych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest ograniczenie wewnętrznych strat energii w ogniwie o nawet 25%. Oprócz tego, moduły w technologii połówkowej są o wiele bardziej odporne na zacienienia oraz mikropęknięcia. W produkcji modułów wykorzystywana jest  również technologia multi-busbar(MBB), a są to cienkie ścieżki biegnące w przedniej jak i w tylnej części ogniwa, których celem jest przewodzenie impulsów elektrycznych. W standardowych modułach jest ich zwykle 5, natomiast w  produktach Jinko liczba bus barów liczy 10 i więcej, pozwala to na zmniejszenie oporu i straty prądu. Technologia MBB wpływa bardziej korzystnie na ogniwa. Większa liczba bus barów pozwala na uniknięcie mikropęknięciu oraz starzeniu się. Co ważne bus-bary w panelach Jinko są okrągłe co sprawia lepszą absorbcje światła słonecznego i generowaniu większej energii.

Same modułu Tiger Pro 60HC 450 W posiadają monokrystaliczne ogniwa typu P( wykorzystują domieszki boru do produkcji). Panele fotowoltaiczne składa się z 120 (6×20) ogniw, o wadze 24,2 kg o wymiarach 1,90m x 1,13m x 3cm. Szyba przednia o grubości 3,2mm pokryta jest powłoką antyrefleksyjną, posiadająca wysoki współczynnik przenikalności, oraz szkło hartowane odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Całość obramowania danego panelu jest z anodyzowanego stopu aluminium, które zostało poddane procesowi elektrochemicznemu, podczas którego na powierzchni aluminium powstaje warstwa o większej twardości i odporności na korozję. Istotnym elementem pracy jest zakres temperatury odpowiedni dla modułów od -40*C do +85*C. Jeśli chodzi o gwarancje to producent oferuje 12-letnią gwarancję na produkt, oraz 25-letnią gwarancje liniową. Producent deklaruje że przez 25 lat jego wydajność z poziomu 98% spadnie do 84,8% . Więc przez okres tych 25 lat, jego roczny spadek wynosi ok. 0,55% na rok.

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych od firmy Res Energy Olsztyn, klient po za profesjonalną obsługą ma gwarancję wyboru sprawdzanych rozwiązań.

Sprawdź usługi montaży paneli fotowoltaicznych Res Energy Olsztyn

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online