Pompy ciepła - Res Energy Olsztyn
Res Energy

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną pobraną z otoczenia budynku (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób pozyskana energia może być wykorzystywana do ogrzewania budynku, ogrzania wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń. To jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie komfortu w budynku.

Jakie korzyści dają pompy ciepła?

 • Duża oszczędność energii – w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii;
 • Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji;
 • Rozwiązania przyjazne dla środowiska;

 Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla gospodarstw.

 

 

SOLANKA-WODA

Pompy Ciepła typu Solanka – Woda, przeznaczone są do zaopatrzenia budynku w c.w.u oraz c.o. Doskonale sprawdzają się w mniejszych systemach, np. domach jednorodzinnych.

Res Energy posiada szeroką gamę produktową w zakresie mocy, oraz producentów z którymi współpracuje, min. Buderus, NIBE, Viessmann, IVT.

 • Pompy Ciepła typu Solanka-Woda przeznaczone są zarówno do nowych budynków jak i termomodernizowanych;
 • Charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji i krótkim czasem zwrotu – doskonale sprawdzają się w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną;
 • Długa żywotności i wieloletnia bezawaryjna praca;

Aktualnie na tego typu pompy, klienci indywidualni mogą uzyskać 20% dofinansowania w Ramach Programu Prosument na Warmii i Mazurach

POWIETRZE-WODA

Pompy Ciepła typu Powietrze – Woda, działa na zasadzie odzysku ciepła z powietrza zewnętrznego i stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Przeznaczone są do zaopatrzenia budynku w c.w.u oraz c.o. Można je podzielić na dwa typy: monoblok i split. Doskonale sprawdzają się w mniejszych systemach, np. domach jednorodzinnych.

Res Energy posiada szeroką gamę produktową w zakresie mocy, oraz producentów z którymi współpracuje, min. Buderus, Galmet, NIBE, Daikin.

 • Pompy Ciepła typu Powietrze-Woda przeznaczone są zarówno do nowych budynków jak i termomodernizowanych
 • Charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji i krótkim czasem zwrotu – doskonale sprawdzają się w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.
 • Długa żywotnośći i wieloletnia bezawaryjna praca.

Aktualnie na tego typu pompy, klienci indwidualni mogą uzyskać 20% dofinansowania w Ramach Programu Prosument na Warmii i Mazurach

POWIETRZE-POWIETRZE

Pompy Ciepła typu Powietrze – Powietrze przeznaczone są do zaopatrzenia budynku w c.o. Z definicji pełni funkcję chłodząco-grzewczą w zależności od panującej pory roku. Idealne rozwiązanie do nowych niskoenergetycznych budynków. Pompa Ciepła Powietrze-Powietrze to niedrogi sposób zapewnienia ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji ale z koniecznością niezależnego przygotowania c.w.u.

Res Energy posiada szeroką gamę produktową w zakresie mocy, oraz producentów z którymi współpracuje, min. Daikin, Mitsubishi.

 • Charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji i krótkim czasem zwrotu – doskonale sprawdzają się w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.
 • Doskonale sprawdza się jako drugie źródło ciepła.
 • Długa żywotności i wieloletnia bezawaryjna praca.
 • C.W.U należy przygotować oddzielnie, np. pompa ciepła wyłącznie do c.w.u lub np. bojler wspoamagany instalacją fotowoltaiczną lub układem solarnym

Aktualnie na tego typu pompy, klienci indywidualni mogą uzyskać 20% dofinansowania w Ramach Programu Prosument na Warmii i Mazurach

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online