Res Energy Fotowoltaika Olsztyn

Panele fotowoltaiczne

Montaż paneli fotowoltaicznych Olsztyn - Fotowoltaika Olsztyn

Zanim nastąpi montaż paneli fotowoltaicznych warto wcześniej zastanowić się nad wielkością planowanej elektrowni. Zgodnie z nowym rozliczeniem z zakładem energetycznym net-biling polegającym na wartościowym rozliczeniu energii elektrycznej budowanie za dużej elektrowni będzie mniej opłacalne również dla fotowoltaika Olsztyn.

Warto skorzystać z możliwości przeprowadzenia darmowego audytu energetycznego sporządzanego przez pracowników Res Energy.

Przyłączenie instalacji do zakładu energetycznego

Wniosek przyłączenia do zakładu energetycznego należy pobrać z strony lokalnego operatora energetycznego. Res Energy przygotowuje wniosek dla klienta wraz z niezbędną dokumentacją, taki wniosek o przyłączenie instalacji do zakładu energetycznego zostaje wysłany w celu możliwości uruchomienia i użytkowania instalacji

Montaż paneli fotowoltaicznych, bez względu czy są to panele fotowoltaiczne montowane na gruncie czy panele fotowoltaiczne montowane na dachu oraz  podpisanie wniosku o przyłączenie instalacji do zakładu energetycznego musi nastąpić przez osobę uprawnioną do montażu instalacji fotowoltaicznych.

Olsztyn Res Energy Panele fotowoltaiczne
Montaż Paneli fotowoltaicznych

Panele fotowltaiczne na gruncie oraz panele fotowoltaiczne montowane na dachu - Fotowoltaika Olsztyn

Panele fotowoltaiczne na dachu

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w przypadku budowania instalacji na domkach jednorodzinnych, wynika to zazwyczaj z mniejszych możliwości zagospodarowania przestrzeni w ogrodzie. Panele fotowoltaiczne na dachu montowane są poprzez przykotwienie do krokwi podkonstrukcji, następnie na podkonstrukcji montowane są szyny montażowe na których montowane są panele fotowoltaiczne na dachu.

Panele fotowoltaiczne na gruncie

Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku np. braku miejsca na dachu. Konstrukcja fotowoltaiczna jest przymocowywana do gruntu i montowane są do niej ogniwa fotowoltaiczne, inwerter zazwyczaj montowany jest na konstrukcji, a przyłączenie instalacji odbywa się po przez kabel przeprowadzony w gruncie. Panele fotowoltaiczne na gruncie zazwyczaj są montowane w przypadku budowy farm fotowoltaicznych. Taka instalacja fotowoltaiczna najczęściej montowana jest na stronę południową świata.

Jak działa fotowoltaika?

Panele Fotowoltaiczne Olsztyn
Panele solarne

Zestaw ogniw fotowoltaicznych odpowiedzialnych za przetwarzanie energii słonecznej w prąd stały.

Falownik

Falownik jest niezbędny, aby instalacja mogła współpracować z siecią elektroenergetyczną. Odpowiada za zamianę prądu stałego produkowanego przez ogniwa na prąd zmienny o zsynchronizowanych z siecią parametrach.

Przyłącze do sieci

Pozwala na pobór prądu z zakładu energetycznego oraz odsprzedaż nadwyżek energii produkowanej u siebie.

Liczniki energii wytwarzanej i pobieranej z sieci

Niezbędne dla określenia ilości energii odsprzedawanej do sieci i z niej odbieranej.

Res Energy – Fotowoltaika Olsztyn – w ramach swojej oferty dostarcza dla swoich klientów system mocowań wolnostojący przeznaczony pod instalacje na gruncie oraz konstrukcje na dach płaski i skośny.

System mocowań wolnostojący na gruncie w zależności od uwarunkowań przeznaczony do montażu paneli pionowo jak i poziomo.
Materiał – stal ocynkowana lub stal nierdzewna.

System mocowań na dach skośny oraz płaski w zależności od uwarunkowań, dedykowany do montażu paneli pionowo bądź poziomo.
Materiał – aluminium.

Dostarczane komponenty posiadają niezbędne certyfikaty związane z jakością oraz wytrzymałością produktów dopuszczające je do obrotu na rynku UE.

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online