Klimatyzacja - Czy warto zainstalować klimatyzację w domu?

Czy warto zainstalować klimatyzację w domu?

08 sierpnia 2022

Czy warto zainstalować klimatyzację w domu?
Odpowiednia temperatura w domu w spiekocie dnia to niejedyna zaleta klimatyzacji w domu.

Czy myślałeś/aś o tym, że klimatyzator zadba o odpowiednią wilgotność, czystość powietrza albo jonizowanie? A to nie wszystko! Przekonaj się, że warto założyć klimatyzację, nie tylko z powodu upalnego lata. I skontaktuj się z nami! Doradzimy, zaprojektujemy, zamontujemy.

Dlaczego warto zainstalować klimatyzację w domu?
Zapewne tym, co przychodzi Ci do głowy na myśl o klimatyzacji, jest wytchnienie od gorączki podczas letniej fali nieznośnych upałów. Dlatego zasadność jej instalacji ograniczasz do ciepłego półrocza, a korzyści z posiadania generującego – jak sądzisz – dodatkowe koszty systemu upatrujesz wyłącznie w zwiększeniu wygody życia. Do teraz. Pozwól, że opowiemy Ci o tym, co dobrego, dzień w dzień, nawet za darmo jest w stanie robić dla atmosfery w Twoim domu nowoczesny system klimatyzacyjny.

Zdrowa temperatura
Główną zaletą posiadania domowej klimatyzacji jest zapewniany przez nią komfort termiczny. Utrzymywanie sprzyjającej zdrowiu temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych stanowi warunek zachowania dobrostanu organizmu podczas pracy, nauki, sportów indoorowych, snu czy wypoczynku.

Warto jednak wiedzieć, że klimatyzacja to nie tylko dobre samopoczucie i odpowiedni poziom energii, ale również większe bezpieczeństwo zdrowotne podczas coraz częściej i intensywniej dokuczającej nam spiekoty. Bardzo wysokie temperatury powietrza, od których nie ma wytchnienia, to duże zagrożenie dla osób borykających się z problemami oddechowymi i kardiologicznymi. Cierpiącym na te rodzaje schorzeń wręcz zaleca się wyposażenie mieszkania w system klimatyzacji.

Optymalna temperatura w domu w dużej mierze zależy od przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, ich przestronności i dostępu do otwieralnych okien, a także subiektywnego odczucia domowników, na które wpływ mają: wiek, ciśnienie krwi, masa ciała, ogólny stan zdrowia, rodzaj podejmowanej aktywności, a także nabyte przyzwyczajenia. Przyjmuje się, że komfortową, a więc nienadwerężającą organizmu temperaturą w pomieszczeniach domowych dziennego użytku jest 20-22⁰C, w łazience 22-24⁰C, natomiast w kuchni oraz w sypialni 16-18⁰C.

Utrzymanie takiej temperatury w domu to wyzwanie, które jednak nie ogranicza się wyłącznie do lata. Odpowiedzią na nie są nowoczesne systemy klimatyzacyjne, umożliwiające prócz chłodzenia również ogrzewanie pomieszczeń. By klimatyzator skuteczniej mógł sprawdzać się w tej roli, wymaga wyposażenia w pompę ciepła pompy ciepła. To ekologiczne rozwiązanie pozwala na całoroczne wykorzystywanie klimatyzacji, co stanowi przekonujące uzasadnienie dla jej montażu.

Dużo więcej korzyści
Dostępne na rynku zaawansowane technologicznie klimatyzatory mogą zrobić dla powietrza w Twoim domu znacznie więcej, niż tylko zadbać o jego optymalną temperaturę. Wachlarz ich możliwości obejmuje również:
  • redukcję zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył, roztocza, alergeny, dym papierosowy,
  • utrzymywanie szczególnie ważnej dla astmatyków prawidłowej wilgotności powietrza na poziomie 40-60%, co m.in. wpływa na ograniczenie rozwoju uczulających grzybów i pleśni,
  • jonizację powietrza, która pozbawia je szkodliwych drobnoustrojów,
  • systematyczną wymianę powietrza zużytego na świeże dzięki integracji systemu klimatyzacyjnego z wentylacją.
Tanie korzystanie
Przekonują Cię zalety klimatyzacji, jednak zastanawiasz się, jak jej eksploatacja odbije się na zużyciu drożejącego prądu i przeciążonym budżecie domowym? Idealnym sposobem na poprawę komfortu termicznego i jakości powietrza w Twoim domu – bez jednoczesnego zwiększania wydatków na prąd i bez szkodzenia środowisku – jest klimatyzacja na panele słoneczne.

Korzystasz już z czystej energii ze słońca? Podpinając pod system fotowoltaiczny , zwiększysz autokonsumpcję wyprodukowanego przez Twoją instalację PV prądu, a tym samym opłacalność całej inwestycji. Jeśli jeszcze płacisz krocie za prąd z sieci, to doskonały moment, by przejść na fotowoltaikę i uwolnić się od horrendalnych rachunków.

Przekonują Cię korzyści? Res Energy. Jesteśmy do Twoich usług!

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online