Klimatyzacja - Jaką klimatyzację użyć w domu! Res Energy Olsztyn

Klimatyzacja – najskuteczniejsze rozwiązanie dla optymalnej temperatury

26 lipca 2022

Klimatyzacja – najskuteczniejsze rozwiązanie dla optymalnej temperatury

Klimatyzacja
Uff, jak gorąco – wzdychasz przy zamkniętych szczelnie oknach i nienadążających mielić powietrze wiatraku? To decydujący argument za tym, by zainteresować się klimatyzacją i zadbać nie tylko o komfort, ale i zdrowie!

Choć jeszcze niedawno klimatyzację montowano wyłącznie w biurowcach, wieżowcach i budynkach użyteczności publicznej, a w domach uchodziła za przejaw luksusu, od paru lat staje się podstawowym wyposażeniem domów i mieszkań. Jak pokazują raporty klimatologów na temat rosnącej przeciętnej temperatury, co odczuwamy dotkliwie latem – raczej już niezbędnym.

Dobrze dobrany klimatyzator zapewni komfortową i zdrową temperaturę w każdym pomieszczeniu. O jej wysokości decydujesz sam, korzystając z bezprzewodowego sterowania. Możesz oczywiście wpiąć klimatyzację do swojego systemu inteligentnego domu i nie przejmować się nadmiernym przegrzaniem lub wychłodzeniem pomieszczeń podczas twojej nieobecności. Klimatyzację można zamontować na dowolnym etapie inwestycji – czy to w trakcie budowy, wówczas jednostka centralna pozostaje ukryta, lub już w gotowych wnętrzach – wówczas szukamy optymalnego posadowienia urządzenia, które nie zaburzy estetyki wnętrza.

Oczywiście klimatyzator dobiera się również pod względem mocy i potrzeb całej instalacji (split czy multisplit), nie bez znaczenia jest kwota, którą chcemy przeznaczyć na zakup i instalację. Jako fachowcy od tego typu systemów zapewniamy: dziś możemy znaleźć rozwiązania niemal na każdą kieszeń, a mnogość propozycji producentów sprawia, że nie drenują one kieszeni nabywców jak jeszcze 10-15 lat temu.

Ekologia a klimatyzacja

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym OZE, sprawił, że klimatyzacja nie musi obciążać twojego sumienia pod względem zużycia prądu – dzięki połączeniu jej np. z panelami fotowoltaicznymi, których montażem też się zajmujemy, klimatyzator pozostaje neutralnym urządzeniem.

Klimatyzacja a ogrzewanie

W upalne lato zapomina się często o drugiej ważnej funkcji klimatyzacji: ogrzewaniu. Docenią ją ci, którym w porze przejściowej, jesienią czy wiosną, jest chłodno w pomieszczeniu. Albo zbyt wilgotno. Klimatyzacja odprowadzi nadmiar wilgoci z pomieszczenia, czyniąc klimat w nim znacznie przyjaźniejszym i zadba o dogrzanie wnętrza. Wbrew dawniejszym pogłoskom: klimatyzacja to bardzo efektywne i wydajne rozwiązanie np. dla domów jednorodzinnych i alternatywa dla dogrzewania się kominkami, które od paru lat z uwagi na smog są na cenzurowanym.

Zdrowie a klimatyzacja

Dawniej, gdy nie było specjalistycznych filtrów, klimatyzatory przysparzały nie lada kłopotu swoim użytkownikom. Sztucznie wprowadzając powietrze do pomieszczenia, mogły je zbytnio wysuszać i roznosić niebezpieczne zarazki. Na szczęście to już przeszłość! Mnogość filtrów takich jak HEPA (usuwa dym papierosowy czy roztocza), filtry emitujące zabójcze dla bakterii jony srebra czy uwalniające korzystną na odporność witaminę C. Wszystko to działa sprawnie, choć oczywiście pod warunkiem regularnych przeglądów i czyszczenia klimatyzacji. To warunek, że będzie służyła Twojemu zdrowiu.

Chłodniej, cieplej, teraz!

Nie narażaj się na niepożądaną gorączkę lub chłód w twoim biurze czy domu. Kontroluj w nich atmosferę – w pełnym tego słowa znaczeniu.

KALKULATOR

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

kalkulator online